Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všichni

19. 9. 2007
Minuty do půlnoci... Kdo z vás objevil Hodinky zkázy, které daly desce název?

Brad:
Koncepce pochází od Chestera Benningtona, to on ji představil zbytku kapely. Bylo to v době, kdy jsme rozpačitě hledali název pro novinku, ale žádný z návrhů neobstál. Když už se to zdálo být beznadějné, Minutes To Midnight se ukázaly jako nejlepší možnost. Můžeme k nim připsat mnoho dalších přívlastků a významů. I když inspirací byly Hodinky zkázy, chceme, aby si každý z toho vzal, co je mu bližší.

Mike: Pokud si dokážeš představit pokusy pojmenovat něco, na čem jsme pracovali více jak čtrnáct měsíců, uznáš, že to musí být šílená věc. Jedním z důvodů, proč se nám název zalíbil, je jeho víceznačnost. Můžeš ho vnímat v politickém kontextu, ale například já jsem tímto způsobem vůbec neuvažoval. Díval jsem se na to spíše z pohledu uměleckého, vizuálního. Něco, co je temné a těžké, ale zároveň v sobě nese prvek obrození. Každý má svůj pohled.  

Ptám se, protože se na desce objevují jasné politické narážky. Skladba Hands Held Hide se týká války v Iráku, nebo ne?


Mike: Kolikrát jsi ten materiál slyšel?

Dvakrát...

Mike:
To není špatné. Při prvním poslechu se nedá všechno zachytit. Na této desce je mnoho vrstev a zákoutí. I ve skladbách, které mají přímočarý odkaz, se skrývají témata, která vyplynou na povrch až po několikanásobném poslechu.  

Ale já si stojím za svým, že ta skladba s pochodovým rytmem zní jako protest. Můžete mi přiblížit její historii?


Mike:
Určitě je v naší dosavadní tvorbě nejvíc politicky a společensky angažovaná. Ale opakuju: najdete v ní vše, co tam najít chcete. Jsem přesvědčen, že jinak ji pochopí ten, kdo žije tady v L. A., než třeba lidé z Afriky, Blízkého Východu nebo Asie. Každý člověk tam nalezne něco jiného v souvislosti se svými vlastními životními zkušenostmi.  


Jistě ale nepopřete, že vaše skladba Numb je nejposlouchanější skladbou mezi americkými vojáky v Iráku...?

Mike: To jsem zrovna nevěděl. Ale připomínám si klipy, které se objevují na YouTube. Jedná se o nejrůznější montáže. Viděl jsem obrázky natočené americkými vojáky v Iráku, které byly smíchány s hudbou Fort Minor nebo Linkin Park. Každý byl jiný, ukázal odlišný pohled na věc. Ovšem jestliže ti vojáci nebo jejich rodiny cítí, že skladba je pro ně natolik důležitá, že stojí za to dát si tu práci a opatřit ji pohyblivými obrázky, tak je to moc fajn.